Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Land of Giants 2
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
(c) Choi+Shine / www.choishine.com
19. augusta 2010 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Krajina obrov / Land of Giants

Architektonický projekt Krajina obrov (Land of Giants) vyhral v júni tohoročnú prestížnu cenu Bostonskej architektonickej spoločnosti (BSA). Porotu očarili netradičné elektrické stĺpy na Islande, ktoré majú tvar ľudí. Autormi projektu sú architekti Jin Choi a Thomas Shine z firmy Choi+Shine Architects.

Architekti so svojím projektom súťažili po prvýkrát v roku 2008. Súťaž vyhlásil islandský operátor elektrickej prenosovej sústavy v spolupráci s Asociáciou islandských architektov. V tom čase sa súťažilo medzi skicami, Choi+Shine dodali elektrický nosný stĺp v tvare mužskej postavy. Porota požiadala architektov, aby na odovzdávaní ocenenia predstavili aj skicu stĺpu v tvare postavy ženy.

Prvé elektrické stĺpy v tvare ľudí sa v teréne osadili v roku 2009. „Elektrickí ľudia“ tvoria funkciu architektonického monumentu pri vstupe do hlavného mesta Rejkjavík. Projekt nie je stále úplne dokončený, brzdia ho dôsledky vážnej hospodárskej krízy, ktorou Island prechádza a ktorá neobchádza ani elektro-energetické spoločnosti.

Foto: (c) Choi+Shine Architects (publikujeme s láskavým dovolením Choi+Shine)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.