Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TEKO - ilustračná foto SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto z dňa otvorených dverí v TEKO - Teplárni Košice. Foto: SITA/Ivan Fleischer.
21. júna 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Košickí poslanci chcú od vlády prehodnotiť predaj TEKO

Poslanci mestského zastupiteľstva v Košiciach žiadajú vládu, aby prehodnotila plánovaný spôsob predaja Teplárne Košice (TEKO). Zastupiteľstvo vo vyhlásení, ktoré poslanci prijali v utorok (21.6.) , vyzvalo vládu, aby prehodnotila svoje uznesenie, a žiada previesť na mesto Košice zodpovedajúcu časť akcií TEKO, ktorou bude môcť mesto Košice účinne zabezpečiť kontrolu a riadenie tejto spoločnosti v prospech obyvateľov mesta.

„Mestské zastupiteľstvo v Košiciach vyjadruje nesúhlas a znepokojenie s uznesením Vlády Slovenskej republiky zo 6. apríla k výške podielu samosprávy mesta Košice v spoločnosti Tepláreň Košice, a.s. Podľa uznesenia má byť do vlastníctva mesta Košice prevedených bezodplatným prevodom len päť percent akcií Teplárne Košice, čím by mala byť garantovaná účasť zástupcov mesta v dozornej rade TEKO, prípadne možnosť zvolávania valného zhromaždenia v tejto spoločnosti. Mesto považuje TEKO za strategický podnik pre Košice,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Návrh na vyhlásenie predložil na rokovanie zastupiteľstva viceprimátor Košíc Ladislav Lazár. Ako dodal, podobné vyhlásenie prijalo aj mesto Trnava. Jeho návrh vyvolal slovnú prestrelku medzi poslancami pravice a ľavice, aj slovné útoky na adresu viceprimátora Lazára, ktorý do komunálnych volieb zastával post generálneho riaditeľa košickej teplárne.

Text: (c) SITA

Foto: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.