Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Košická tepláreň sa snaží ušetriť na odstupnom pre manažérov

Slafkovský pôsobil v košickej teplárni vyše štyroch rokov vo funkcii riaditeľa obchodného úseku. Na rokovaní s Kochom sa dohodli na sume odstupného vo výške 25.000 eur. To mu TEKO vyplatí namiesto 206.406 eur, ktoré mu odsúhlasilo predchádzajúce vedenie. „Pán Slafkovský nikdy nebol politickým nominantom ani členom predstavenstva TEKO. Bol len zamestnancom, ktorý v roku 2006 uspel vo výberovom konaní a bola s ním uzavretá zmluva na dobu neurčitú. Predchádzajúce vedenie spoločnosti mu ponúklo takúto neštandardnú dohodu o ukončení pracovného pomeru preto, aby mohlo na jeho miesto dosadiť svojich politických nominantov akým bol napríklad aj Viliam Beňo z KDH, ktorý od nás teraz požaduje odstupné 120.000 eur,“ povedal Koch.

Šéf teplárne ďalej uviedol, že si vzhľadom na súčasnú nepriaznivú finančnú situáciu v TEKO, kde predchádzajúce vedenie zanechalo na účte mínus 11 miliónov eur ho teší, že Slafkovský súhlasil aj s odkladom na vyplatenie sumy svojho odstupného. „Verím, že sa jeho krokom budú inšpirovať aj ďalší bývalí vrcholoví manažéri TEKO Ivan Zich, Martin Borovský a Viliam Beňo, ktorí si uplatňujú nárok na odstupné v celkovej výške 308.000 eur. So všetkými chceme čo najskôr rokovať,“ doplnil generálny riaditeľ.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.