Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
tepláreň Košice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Tepláreň Košice. Foto: SITA/Ivan Fleischer
14. septembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Košická tepláreň pripravuje tender na dodávky zemného plynu

SPP od septembra zvýšil ceny plynu určeného na výrobu tepla pre domácnosti o takmer 10 %, čo košická tepláreň plánuje premietnuť do svojich cien tepla. Tepláreň už požiadala regulačný úrad o schválenie zvýšenia cien tepla o vyše 5 %.

Za zvýšením ceny tepla je podľa TEKO aj vyššia cena čierneho uhlia, ktoré taktiež používa na výrobu tepla. „V tomto roku sme vyhlásili dva tendre na dodávky čierneho energetického uhlia pre zabezpečenie vykurovacej sezóny 2011/2012. Ceny uhlia oproti roku 2010 vzrástli o takmer 40 %,” povedal šéf Teplárne Košice Miroslav Nosál.

Vzhľadom na to, že tepláreň dodáva približne 72 % tepla košickej mestskej spoločnosti Tepelné hospodárstvo (TEHO), konečné zvýšenie cien tepla pre domácnosti bude závisieť od rozhodnutia mestskej spoločnosti, či aj ona požiada o zvýšenie ceny tepla regulačný úrad. Mesto Košice ako zriaďovateľ a stopercentný akcionár spoločnosti TEHO dôrazne protestoval proti navrhovanému zvýšeniu cien tepla. „Vedenie mesta Košice dáva podnet na preskúmanie cenového návrhu na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví a veríme, že úrad dôkladne preskúma cenový návrh spoločnosti TEKO a určí cenu tak, aby nedošlo k neúmernému a neodôvodnenému navýšeniu ceny tepla pre obyvateľov mesta Košice,“ uviedlo vedenie mesta. Manažment TEKO však odmieta akékoľvek obvinenia zo strany predstaviteľov mesta a za svojím rozhodnutím si stoj.

Zdroj: SITA, energia

Ilustračná snímka: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.