Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Košická tepláreň je pripravená na vykurovaciu sezónu

Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. je pripravená na vykurovaciu sezónu. „Všetky výrobné aj podporné zariadenia sú po bežných opravách pripravené na plnú prevádzku. K dispozícii je aj dostatok paliva,“ uviedla teplárenská spoločnosť. Košická tepláreň ako palivo používa čierne energetické uhlie (70 %) a zemný plyn (30 %). Ako povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Teplárne Košice Miroslav Nosál, v súčasnosti má podnik na skládke 57 tisíc ton uhlia. „Do konca roka 2011 sú plánované ďalšie dodávky na úrovni približne 115 tisíc ton uhlia,“ dodal Nosál.

Denne za plnej prevádzky v zimnom období spotrebuje košická tepláreň približne 900 až 1 000 ton, v letných mesiacoch je to priemerne 300 ton uhlia. Termín prvých dodávok tepla do väčšiny košických domácností závisí od rozhodnutia mestskej spoločnosti Tepelné hospodárstvo, s.r.o. Košice. Tá si totiž dodávky tepla objednáva u spoločnosti Tepláreň Košice.

Tepláreň Košice patrí k najväčším výrobcom a distributérom tepla vo forme horúcej vody a pary v sústave centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku. Pôsobí na trhu s tepelnou energiou v meste Košice. Teplom na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody spoločnosť zásobuje 85 % domácností mesta Košice, podnikateľské subjekty a ďalšie inštitúcie. Z celkového odberu tvoria 65 % domácnosti, 30 % verejný sektor a 5 % priemysel. Zamestnáva 520 zamestnancov. Stopercentným akcionárom Teplárne Košice je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR, ktorý v súčasnosti pripravuje jej privatizáciu.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.