Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Košická tepláreň dosiahla vlani zisk vo výške takmer 777.000 eur

Ako povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TEKO Miroslav Nosál, po období viacerých manažérskych zmien bol rok 2011 rokom stabilizácie. Nový manažérsky tím vypracoval stratégiu a finančný plán spoločnosti do roku 2015. Oba dokumenty zohľadňujú očakávaný vývoj spotreby tepla v Košiciach, ako aj ekologické investície a investície do modernizácie výrobných zariadení, ktoré sú nevyhnutné  pre  splnenie prísnych emisných  limitov platných od roku 2016. V júli 2011 spoločnosť zaviedla elektronické aukcie, vďaka ktorým do konca roka oproti vstupným ponukám ušetrila viac ako 2,2 milióna eur.

„Rok 2011 bol náročný aj vzhľadom na prebiehajúcu strategickú rekonštrukciu kotlov PK4n a PK3. Naši zamestnanci a dodávatelia usilovne pracujú na dokončení oboch projektov v súlade s harmonogramom a rozpočtom. Ukončenie rekonštrukcie a testovacia prevádzka sú plánované na posledný kvartál tohto roka. V oblasti životného prostredia sa nám nad rámec zákonných povinností podarilo dosiahnuť viac ako 75 percentné zníženie prašnosti pri vykládke uhlia na skládku, čo zlepšilo kvalitu ovzdušia i obyvateľom žijúcim v blízkosti teplárne,“ povedal Nosál.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.