Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Košická mapa nabíjačiek pre elektroautá sa rozrástla

Na Slaneckej ceste 1 v Košiciach uviedli do prevádzky novú nabíjaciu stanicu pre elektrické vozidlá od Východoslovenskej energetiky (VSE). „Táto iniciatíva je dôkazom toho, že prinajmenšom v rámci Košíc dochádza k zlomu. Stále viac firiem považuje miesto na nabíjanie elektromobilov za štandard,“ poznamenal Richard Pieger, vedúci úseku Rozvoj spoločnosti.

Nabíjanie kedykoľvek a zadarmo

Nabíjací bod sa nachádza v areáli spoločnosti Tridiam, autorizovaného predajcu a opravcu vozidiel značky Mitsubishi. „Zriadenie nabíjacej stanice vnímame ako krok vpred v rozvoji služieb poskytovaných našim zákazníkom,“ uviedol Norbert Považan z firmy, ktorý má na starosti predaj áut japonskej značky. Nabíjanie je k dispozícii 24 hodín denne a bezplatne. 

Aktivity VSE v oblasti nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily silnejú. V uplynulých rokoch sa podieľala na budovaní verejnej siete nabíjacích bodov nielen vo viacerých lokalitách na východe Slovenska, ale tiež v Nitre a Bratislave. V hlavnom meste išlo vôbec o prvú verejne prístupnú stanicu. 

„Teší nás, že ak dnes niekto hľadá partnera, sme prvou voľbou. Máme totiž know-how aj skúsenosti s inštaláciami po celom Slovensku, navyše Skupina VSE je súčasťou koncernu RWE, ktorý je jedným z najväčších operátorov elektromobility v Európe, preto veríme, že vieme poskytnúť to najlepšie know-how aj pre rozvíjajúci sa slovenský elektromobilitný trh“ zdôraznil Pieger.

Kompletnú mapu verejných nabíjacích staníc na Slovensku nájdete na stránke www.kdenabijat.sk. Motoristom poskytuje aktualizované informácie, rozdelené tiež podľa typu nabíjacieho štandardu.

© energia.sk

Foto: VSE

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.