Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

KOŠICE: Tepláreň žaluje viceprimátora L. Lazára za nepravdivé obvinenia

„V stredu 29. februára podala spoločnosť TEKO na Okresnom súde Košice I. žalobu  na ochranu dobrej povesti Ing. Ladislavovi  Lazárovi. Ten ako viceprimátor mesta Košice viackrát nepravdivo obvinil TEKO z netransparentného hospodárenia a okrádania Košičanov, najmä v súvislosti s cenou tepla pre rok 2012,“ informovala TASR hovorkyňa košickej teplárne Anna Podlesná.

Ako dodala, tepláreň transparentne doložila Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) všetky podklady ku cenovému návrhu pre rok 2012. „Ani Lazár, ani mesto Košice neboli účastníkmi uvedeného cenového konania a teda nemali žiaden vplyv na rozhodnutie ÚRSO,“ zdôraznila.

Pripomenula tiež, že ÚRSO je nezávislou inštitúciou, ktorá vydáva cenové rozhodnutia podľa príslušnej legislatívy a na základe faktov, nie politických požiadaviek.

„Nakoľko Ing. Ladislav Lazár je stále zamestnancom TEKO, v súčasnosti dlhodobo uvoľneným z práce na výkon verejnej funkcie poslanca NR SR a námestníka primátora mesta Košice, po skončení jeho poslaneckej imunity v marci 2012 spoločnosť zváži aj prípadné trestnoprávne podania súvisiace s jeho verejnými vyjadreniami,“ doplnila Podlesná.

Na tieto skutočnosti reagoval Lazár pobavene. „Nenechám sa zastrašovať a ani nenechám okrádať Košičanov,“ uviedol viceprimátor pre TASR. Vyjadril zároveň presvedčenie, že Fond národného majetku urobí v TEKO kontrolu a „zavedie tam poriadok.“ Podľa Lazára, aj rozhodnutie ÚRSO mu dáva za pravdu tým, že neschválilo TEKO navrhovanú cenu tepla. „Jasne sa tým dokázalo, že deklarovaná cena za uhlie bola výrazne nadsadená,“ dodal Lazár.

Zopakoval, že jediným riešením pre TEKO nie je jeho privatizácia, ale fúzia s mestskou spoločnosťou TEHO, ktorá v Košiciach distribuuje teplo koncovým odberateľom.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.