Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

KOŠICE: Na projekt EHMK sa pripravujú aj elektrárne

Nutnou súčasťou stavby, ktorá zaručí dostatočnú výkonovú kapacitu pre množstvo kultúrnych podujatí, ktoré sa budú prelínať práve v roku 2013, je rozkopávka chodníkov v úseku od Kina Úsmev v smere po Kasárenskom námestí a Hlavná ulica po Immaculatu. Z druhej strany povedie trasa stavby od Archeológie pri Štátnej vedeckej knižnici Košice po hotel DoubleTree by Hilton.

„Snažíme sa minimalizovať všetky obmedzenia pre návštevníkov či domácich. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli časové nároky na realizáciu stavby skrátiť na minimum, čo znamená, že potrvá len dva a pol mesiaca. Aby sme to stihli, budeme pracovať 16 hodín denne,“ uviedol riaditeľ divízie Sieťové služby z VSE Radoslav Haluška.

Jedinečnosťou stavby nebude len minimálna dĺžka jej realizácie, ale takisto skutočnosť, že jej súčasťou bude podzemná trafostanica. Také sú v Košiciach len zatiaľ len štyri. Všetky vedenia vysokého napätia (VN) a nízkeho napätia (NN) budú uložené v zemi. „Spolu potiahneme 1100 metrov káblov pre VN a 2300 metrov pre NN vedenie. Ich výkonová kapacita bude predstavovať spolu 1000 kVA, čo extrémne zvýši kapacitu distribúcie elektriny v danej časti mesta,“ doplnil Haluška.

Pre ilustráciu, takáto kapacita by dokázala rozsvietiť približne 600 bytov, čo je menšie košické sídlisko, či veľká výrobná hala alebo celé obchodné centrum.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.