Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. augusta 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Košice: Na Hlavnej ulici osadili žeriavom podzemnú trafostanicu

V metropole východu ide v poradí o tretiu podzemnú distribučnú trafostanicu, ktorá patrí medzi technologicky náročné riešenia. Zariadenie s rozmermi 3 krát 6,6 krát 3,6 metra za bezpečnostných opatrení uložil do zeme 50-tonový žeriav.

„Úlohou trafostanice je meniť napäťovú hladinu z 22 kV na 400 V, to znamená na spotrebiteľnú úroveň. Uložená je s centimetrovou presnosťou v štvormetrovej hĺbke na betónovom základe, aby pri následných úpravách povrchu a položenia dlažby nenarušila jej pôvodný vzor,“ uviedla pre novinárov hovorkyňa VSD, a. s., Andrea Danihelová. Prístup k trafostanici bude zabezpečený cez šachtu s uzamknutým poklopom.

Podzemná trafostanica zachováva historický ráz Hlavnej ulice a zároveň je blízko na distribuovanie elektriny podnikateľským prevádzkam v centre, ako aj počas budúcoročných masových kultúrnych podujatí v rámci EHMK.

Práce na stavbe v centre Košíc, ktorú VSD financuje z vlastných prostriedkov, trvajú od polovice júla do konca septembra. „V súčasnosti sú už uložené vedenia po oboch stranách Hlavnej ulice, smerom od Štátneho divadla po Zbrojničnú ulicu, finišujeme aj s položením pôvodnej porfýrovej dlažby,“ uviedla Danihelová.

UPOZORNENIE:

Obrazová redakcia TASR vydáva k správe fotoreportáž.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.