Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Košice ako Európske hlavné mesto kultúry budú na rok 2013 pripravené aj po stránke výkonovej kapacity

Hlavná ulica

Nutnou súčasťou stavby, ktorá zaručí dostatočnú výkonovú kapacitu pre množstvo kultúrnych podujatí, ktoré sa budú prelínať práve v roku 2013, je rozkopávka chodníkov v úseku od Kina Úsmev v smere po Kasárenskom námestí a Hlavná ulica po Immaculatu. Z druhej strany povedie trasa stavby od Archeológie pri Štátnej vedeckej knižnici Košice po hotel DoubleTree by Hilton.

16 hodín denne

„Snažíme sa minimalizovať všetky obmedzenia pre návštevníkov či domácich. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli časové nároky na realizáciu stavby skrátiť na minimum, čo znamená, že potrvá len 2 a pol mesiaca. Aby sme to stihli, budeme pracovať 16 hodín denne,“ uviedol Ing. Radoslav Haluška, riaditeľ divízie Sieťové služby z VSE.

Nové rekordy

Jedinečnosťou stavby nebude len minimálna dĺžka jej realizácie, ale takisto skutočnosť, že jej súčasťou bude podzemná trafostanica. Také sú v Košiciach len 4. Všetky vedenia VN a NN budú uložené v zemi.

Spolu potiahneme 1100 m káblov pre VN a 2300 m pre NN vedenie. Ich výkonová kapacita bude predstavovať spolu 1 000 kVA, čo extrémne zvýši kapacitu distribúcie elektriny v danej časti mesta. Pre ilustráciu, takáto kapacita by dokázala rozsvietiť približne 600 bytov, čo je menšie košické sídlisko, veľkú výrobnú halu alebo celé obchodné centrum.

Zdroj: Východoslovenská distribučná, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.