Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. júla 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Konzorcium Slovnaftu a MVM vylepšilo ponuku na Slovenské elektrárne

Podľa Világiho je konzorcium naďalej medzi konečnými záujemcami o podiel v SE, no čaká na viac informácií, než sa začnú priame rokovania s Enelom. Zároveň uviedol, že sú pripravení kúpiť 66-% podiel v SE postupne po častiach. „Našu ponuku sme v procese vyjednávania vylepšili,“ povedal Világi.

Talianska spoločnosť vo štvrtok (30. júla) uviedla, že dostala dve záväzné ponuky a zároveň rokuje s tretím záujemcom. S vybraným záujemcom chce firma začať rozhovory v priebehu niekoľkých dní, pričom predaj menšinového podielu plánuje dokončiť vo 4. kvartáli tohto roka. Zvyšok chce predať potom, ako dokončí dostavbu dvoch nových blokov jadrovej elektrárne Mochovce, s čím počíta v rokoch 2017 až 2018.

Podanie záväznej ponuky na SE potvrdil vo štvrtok český energetický holding EPH. Pôvodne mala záujem o podiel v SE aj česká spoločnosť ČEZ, ale tá nakoniec ponuku nepodala. Naopak, čínska energetická spoločnosť CNNC minulý mesiac uviedla, že o podaní ponuky uvažuje.

O zvýšenie podielu v SE má záujem aj slovenská vláda. Slovenská republika v súčasnosti vlastní v SE 34-% podiel. V tomto smere Világi uviedol, že konzorcium Slovnaftu a MVM nemá záujem o menšinový podiel v SE po tom, ako Enel zo Slovenských elektrární odíde, no nie je proti navýšeniu podielu v prospech Slovenskej republiky.

„Nechceme byť menšinovými akcionármi,“ povedal Világi. „No vieme si predstaviť, že pozícia Slovenska sa posilní tak v akcionárskych štruktúrach, ako aj v oblasti riadenia,“ dodal šéf Slovnaftu.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.