Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vlny-Flickr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: Flickr.com/nickpestov
5. februára 2014 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Konvertor morskej energie zásobí energiou viac ako 80 domácností

Nový konvertor pre Enel Green Power navrhla a skonštruovala spoločnosť 40South Energy, ktorá pôsobí v oblasti energie z morskej vody. Stroj zaisťuje úplnú integráciu do morského prostredia a jednoduchosť údržby.

Plne zmontovaný konvertor R115 s menovitým výkonom 150 kW spustia od prístavu Livorno smerom k Punta Righini (Castiglioncello) v oblasti Arcipelago Toscano. Po uvedení do plnej prevádzky bude každý konvertor schopný vyrobiť asi 220.000 kWh ročne, čo je dostatok energie na splnenie potrieb viac ako 80 domácností.

Výsledky úvodnej fázy skúšok potvrdili očakávanú výkonnosť stroja v morskom prostredí a jednoduchosť jeho inštalácie. Okrem toho, skúšky odkryli niekoľko možností vylepšení na predĺženie trvanlivosť stroja vo vode. Podobné stroje by mali podľa plánov spoločností vzniknúť v Stredozemnom mori a v prostredí oceánu, najmä pri pobreží Čile a Spojených štátov.

Vďaka úspešným skúškam pokračujú spoločnosti vo vývoji nového konvertora energie z morskej vody s menovitým výkonom 2 MW.

Enel Green Power je spoločnosť skupiny Enel, ktorá sa plne venuje vývoju a riadeniu obnoviteľných zdrojov energie na medzinárodnej úrovni, pričom má svoje prevádzky v Európe a a Severnej aj Južnej Amerike. V roku 2013 Enel Green Power vyrobil prostredníctvom obnoviteľných zdrojov 29,5 TWh elektrickej energie. Inštalovaný výkon spoločnosti aktuálne predstavuje 8,9 GW. V energetickom mixe dominuje veterná energia (5,1 GW), ďalej hydroenergia (2,6 GW), geotermálna energia (0,8 GW), solárna energia (0,1 GW) a v menšej miere tiež biomasa a kogenerácia. Spoločnosť Enel Green Power sa zameriava na rozvoj a riadenie obnoviteľných zdrojov energie. Jej stopercentným vlastníkom je skupina Enel Group, ktorá pôsobí aj na Slovensku a je vlastníkom 66 % akcií spoločnosti Slovenské elektrárne. V súčasnosti má Enel Green Power približne 740 závodov pôsobiacich v 16 krajinách Európy a Južnej aj Severnej Ameriky.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.