Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. septembra 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Konsolidované tržby EPH sa vlani medziročne zvýšili na 3,665 mld. eur

Konsolidovaný zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) vykázala spoločnosť vo výške približne 1,394 miliardy eur, čím EPH potvrdil svoju pozíciu medzi troma najväčšími firmami v ČR. EBITDA medziročne vzrástla o takmer 200 miliónov eur.

Výška aktív EPH vlani medziročne klesla z úrovne 12,4 miliardy eur v roku 2013 na 10,3 miliardy eur ku koncu roku 2014. „Tento pokles je dôsledkom predaja podielu, ktorý EPH držal v obchodníkovi s plynom SPP, a. s.“

„Výsledky za rok 2014 potvrdzujú stabilitu hospodárenia EPH a správnosť našej rozvojovej stratégie v posledných piatich rokoch, kedy sme sa zamerali na rast v oblasti regulovaných a kontrahovaných činností. Tie dnes tvoria drvivú väčšinu prevádzkového zisku EPH. Práve preto nás na rozdiel od ostatných energetických spoločností minimálne zasiahol globálny pokles cien komodít, vrátane cien elektrickej energie,“ dodal predseda predstavenstva EPH Daniel Křetínský.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.