Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energoforum 2016 - elektrina - sfera
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Energofórum 2016 - Elektrina
12. októbra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Konferencia Energofórum priblíži aj moderné trendy v energetike

„Tento rok sme zmenili formát. Spojili sme problematiku elektriny a plynu do jednej konferencie, keďže oba segmenty majú aj veľa spoločných tém,“ konštatoval riaditeľ úseku obchodu spoločnosti sféra Róbert Franček, podľa ktorého účastníkom prinesú aj renomovaných zahraničných spíkrov. „Svoje príspevky prednesú prominentný ekonóm a stratég Nenad Pacek a odborník na on-line marketing Robert Seeger,“ priblížil.

Riaditeľ úseku vývoja Libor Láznička považuje za dominantné témy podujatia pozíciu zemného plynu v energetickom mixe a potrebu modernizácie domáceho trhu s plynom. „Trh s elektrinou zase netrpezlivo očakáva reformu systému podpory OZE a KVET a zmenu v tarife za prevádzkovanie systému,“ doplnil. Diskutovať sa podľa neho bude aj o trendoch smerujúcich k dekarbonizácii, decentralizácii a digitalizácii v energetike. „To posúva ťažisko v energetickom reťazci smerom ku koncovému odberateľovi, čím vznikajú nové príležitosti na trhu s elektrinou aj nové obchodné modely,“ dodal Láznička.

Franček upriamil pozornosť aj na vznik Energoklubu, ktorý by sa mal stať rešpektovanou odborno-spoločenskou platformou pre energetikov, umožňujúcou diskutovať témy vtedy, keď sú aktuálne. „Energoklub tak dokáže flexibilne reagovať na vzniknuté situácie na trhu s elektrinou a plynom,“ vysvetlil s tým, že okrem štandardných prednášok a workshopov pripravujú špeciálne formáty, ako sú pracovné raňajky, pracovno-spoločenské obedy, spoločenské večere a neformálne večerné posedenia. „V dnešnej digitálnej dobe budeme všetky informácie zdieľať pre členov Energoklubu aj prostredníctvom webu a newslettrov,“ uzavrel Franček.

Dvanásty ročník odbornej konferencie Energofórum potrvá do piatka (13.10.). Záštitu nad podujatím prevzalo Ministerstvo hospodárstva SR.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.