Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výnimka z ropného embarga signalizuje, že pre Slovensko sú podľa Greenpeace fosílne palivá dôležitejšie ako mier
Foto: ilustračné, GettyImages
22. februára 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Komisia uzatvára spoločný projekt s IEA, ktorý pomohol štátom Únie obmedziť ich závislosť od ruských fosílnych palív

Európska komisia v stredu uzavrela projekt nástroja technickej podpory, ktorý podporil 17 členských štátov v ich snahách postupne ukončiť závislosť od ruských fosílnych palív. Informuje o tom oficiálna webstránka Komisie.

Projekt spustili v marci 2022, krátko po tom, ako Rusko vojensky napadlo susednú Ukrajinu. Komisia spoločne s Medzinárodnou agentúrou pre energetiku (IEA) poskytla účastníkom poradenstvo a budovanie kapacít na identifikáciu a realizáciu konkrétnych reforiem a investícií v oblasti obnoviteľnej energie, energetickej účinnosti, obnoviteľnej výroby vodíka a inovatívnych riešení na dekarbonizáciu priemyslu.

Do projektu sa zapojili Belgicko, Bulharsko, Česko, Estónsko, Írsko, Grécko, Španielsko, Chorvátsko, Taliansko, Cyprus, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Slovensko a Fínsko.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.