Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. februára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Komisár EÚ pre energetiku ponúka Ukrajine pomoc s modernizáciou siete plynovodov

„Sme pripravení pomôcť s modernizáciou plynovodnej siete na Ukrajine,“ povedal v rozhovore pre Focus s tým, že suma by mohla predstavovať „vyššiu trojcifernú hodnotu v miliónoch eur“. Ako dodal, na pomoci by sa mohli podieľať aj medzinárodné finančné inštitúcie vrátane Európskej banky pre obnovu a rozvoj.

Ukrajina je z hľadiska tranzitu ruského plynu do Európy najdôležitejšou krajinou, takže Brusel má záujem na modernizácii jej siete. Ukrajina navyše sama odoberá z Ruska nemalý objem suroviny. Kyjev sa síce snaží obmedziť svoju závislosť na dovoze ruského plynu, no poplatky za tranzit suroviny do Európy sú jedným z kľúčových zdrojov príjmov ukrajinského rozpočtu.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.