Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Juraj Miškov - brifing
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: energia.sk
15. septembra 2010 Ostatné od Energia.skTASR

Koaličná rada: Rada pre reguláciu sa nezruší

Rada pre reguláciu nakoniec nezanikne, informovala premiérka Iveta Radičová. Koaliční partneri v utorok (14.9.) zamietli požiadavku, ktorú do návrhu novely zákona o regulácii vložil minister hospodárstva a výstavby Juraj Miškov. Na rokovaní sa zhodli, že takýto krok by nenaplnil programové vyhlásenie vlády.

„To jednoznačne stanovuje, že odpolitizujeme celý tento proces a postup priamo menovať šéfa regulačného úradu vládou by bol opačný proces,“ vysvetlila po skončení Koaličnej rady premiérka.

Minister hospodárstva má podľa Radičovej za úlohu navrhnúť iné riešenie, ako reorganizovať regulačný úrad ÚRSO.

Návrh na zrušenie Rady pre reguláciu od 1. novembra tohto roka predložil Miškov do pripomienkového konania minulý týždeň. Týmto krokom by sa zároveň skončilo funkčné obdobie doterajších členov rady. Vláda by tak získala právo priamo menovať predsedu a podpredsedu ÚRSO bez jej predchádzajúceho návrhu. Do vymenovania predsedu úradu vládou by túto funkciu vykonávala ministrom hospodárstva poverená osoba.

Minister odôvodňoval tento návrh tým, že sa doteraz nenaplnil zámer, s ktorým Rada pre reguláciu v roku 2007 vznikla, ako aj potrebou reorganizácie a úspor na ÚRSO. Šéf rady Jozef Holjenčík to naopak označil za politického zasahovanie do činnosti regulačného úradu, ktorý by mal byť od vlády nezávislý.

Viac informácií k tejto téme nájdete v dnešnom príspevku.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.