Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. júna 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Klub 500: Najlepšie pripraveným kandidátom na post šéfa ÚRSO je Jahnátek

„Vychádza to aj z toho, že bol ministrom hospodárstva a pôdohospodárstva, takže by ma veľmi prekvapilo, keby nebol informovaný o aktuálnych problémoch, ktoré treba riešiť,“ povedal Soták.

Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR podľa slov jej generálneho sekretára Ota Nevického zaslala šéfovi ministerstva hospodárstva Petrovi Žigovi (Smer-SD) list s návrhom na Jahnátkovu nomináciu na post predsedu ÚRSO. „Urobili sme to na základe toho, že sa nám štyri roky s ním ako s ministrom hospodárstva a štyri roky ako s ministrom pôdohospodárstva veľmi dobre spolupracovalo,“ povedal Nevický.

ÚRSO musí byť podľa neho predvídateľný a v rozhodnutiach včasný. „Po dnešnom vypočutí kandidátov a hodnotení si myslím, že sme urobili veľmi dobre. Rozdiel pána Jahnátka voči ostatným kandidátom bol kategorický,“ zdôraznil Nevický.

Podľa výkonného podpredsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Milana Mušku Jahnátek „vysokým skóre predstihol ostatných kandidátov“, a to aj v prístupe, skúsenostiach aj v odvahe hľadať riešenia. „Boli štyria kandidáti, z nich bol určite najlepší pán Jahnátek,“ dodal Muška.

(c) TASR

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.