Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
fontana
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Osvieženie a chvíľka pohody pri fontáne na Hlavnej ulici v Košiciach. Foto: TASR/Milan Kapusta
3. júla 2012 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Klimatizácia (nielen) do bytu – ako sa schladiť v horúcich dňoch?

  • Na trhu je dostupných niekoľko rôznych modelov klimatizácií a preto by ste sa mali pri výbere riadiť niekoľkými parametrami. Pred kúpou si zvážte, akú funkciu očakávate od klimatizácie, lebo okrem ochladenia vzduchu môže vykurovať, odvlhčovať, ionizovať a čistiť vzduch v miestnostiach. Účinnosť klimatizačného zariadenia zistíte z energetického štítku, kde je udané, koľko elektrickej energie je potrebné pre ochladenie miestnosti na nastavenú teplotu. Viac informácií o tom, ako vybrať klimatizáciu do bytu
  • Výberu každého drahšieho zariadenia by mal predchádzať podrobný prieskum trhu. Obzvlášť v prípade tak nákladného prostriedku akým je klimatizácia. Zistite si preto technické parametre jednotlivých zariadení, vyhnite sa klimatizáciám s nadmerným hlukom a vyberte si takú, s ktorou dokonca ušetríte aj náklady za energie. Akých chýb sa spotrebitelia dopúšťajú pri výbere klimatizácie sa dočítate v texte – Vyberáme klimatizáciu: najčastejšie chyby a nedostatky
  • Nežiaduce prehrievanie domu núti k otváraniu okien a inštalácii klimatizácie, no tá môže niekomu spôsobovať zdravotné problémy. Ako vyriešiť prehrievanie domu v letnom období nájdete v poradenskom obsahu Prehrievanie domu v lete nemusí byť problém.
  • K letu neodmysliteľne patrí aj kúpanie v bazéne. Voda by však nemala byť príliš studená, optimálna teplota vody by sa mala pohybovať v rozmedzí 27-34 °C. Horúce slnečné lúče môžete preto využiť aj na ohrev vody v bazéne. Takže ako na ohrev vody v bazéne?

V priebehu júla a augusta vám budeme prinášať ďalšie rady, ako sa chrániť pred extrémnymi horúčavami čo najlepšie, no úsporne.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.