Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

KEŽMAROK: V meste začali s výmenou rozvodov tepla a teplej úžitkovej vody

„Zároveň sa zvýši aj účinnosť a znížia sa straty počas vykurovacej sezóny. Sídlisko Sever patrí medzi najstaršie sídliská, preto sme pristúpili k jeho postupnej obnove,“ povedal Ferenčák. Investíciu za zhruba 300.000 eur bude financovať správca bytových a nebytových priestorov a dodávateľ tepla v meste Kežmarok – spoločnosť Spravbytherm z vlastných zdrojov. Odstávka teplej vody je na ulici Pod lesom naplánovaná do konca augusta.

Rozvody dosiahli svoju životnosť. Spoločnosť ich zamení za vysokokvalitné predizolované plastové potrubie. „Životnosť rúr je viac ako 50 rokov, pričom sa vyznačujú nízkou tepelnou stratou a vysokou bezpečnosťou,“ vysvetlil konateľ spoločnosti Marín Bešenej. Ich výmenou sa zlepšia vlastnosti teplej vody. Podľa jeho slov v plastovom potrubí nedochádza k usadeninám v ich vnútri.

V priebehu budúceho roka by sa s výmenou rozvodov tepla a teplej úžitkovej vody malo v meste pokračovať na Severnej ulici.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.