Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Karpatská nadácia a VSE podporili projekty sumou 48 808 eur

Karpatská nadácia v spolupráci so spoločnosťou Východoslovenská energetika (VSE) a.s. dnes vyhlásila výsledky grantového programu Voľnočasové zóny 2012. Ako informovala projektový manažér Karpatskej nadácie Rastislav Král, program podporil celkovou sumou 48 808 eur desať projektov zameraných na budovanie a obnovu voľnočasových priestranstiev a športovo-oddychových zón pre dospievajúcu mládež a dospelých v mestách a obciach na východnom Slovensku. O podporu sa uchádzalo 87 projektov s celkovou žiadanou sumou viac ako 455 000 eur.

Medzi podporenými je projekt mesta Veľký Šariš. Miestni dobrovoľníci na Šarišskom hrade zveľadia oddychovú zónu pre návštevníkov hradu. Osadia lavičky, vybudujú ohniská a umeleckí rezbári dotvoria priestor nádvoria drevenými sochami hradných bytostí. V Dobšinej bude vybudovaná bikrosová dráha pre miestnu mládež. V obci Kružlová, na severe východného Slovenska, vznikne nová lezecká stena pre športovcov i rekreačných lezcov zo širokého okolia.

„V dnešnej dobe sa mnoho hovorí o hracích plochách pre deti. V spolupráci s naším partnerom sme sa však rozhodli zamerať sa na to, čo nie je také zjavné – na chýbajúce oddychové zóny pre dospievajúcu mládež a dospelých,“ povedala riaditeľka Karpatskej nadácie Laura Dittel. Dodala, že nové plochy budú zdravou alternatívou trávenia voľného času doma a dúfame, že celé rodiny podnietia k spoločnému športovaniu, stretávaniu sa so susedmi, či k aktívnemu oddychu na vzduchu.

„V mnohých obciach na východnom Slovensku chýbajú vhodné voľnočasové priestranstvá pre mládež. My sa snažíme v tejto situácii podať pomocnú ruku. Veríme, že za pomoci dobrovoľníkov a zapojenia miestnych organizácií vyrastie ďalších desať športovo-oddychových zón, ktoré sa stanú vhodným miestom pre zmysluplné trávenie voľného času,“ dodala Andrea Danihelová, hovorkyňa Východoslovenskej energetiky a.s.

  

V predchádzajúcich troch ročníkoch bolo v rámci programu podporených 34 projektov celkovou sumou viac ako 162 000 eur.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.