Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Kapacita plynových zásobníkov v SR dosiahla vlani 2,86 miliardy m3

„Pre potreby SR bola využívaná kapacita približne 1,5 miliardy m3,“ vyplýva zo správy Ministerstva hospodárstva (MH) SR o výsledku monitorovania bezpečnosti dodávok plynu za rok 2010.

„Plánované rozšírenie kapacity zásobníkov na území SR na obdobie najbližších troch rokov je približne 0,25 miliardy m3,“ avizoval rezort hospodárstva v správe.

Prevádzkovateľmi zásobníkov na Slovensku sú spoločnosti Nafta, a. s., Bratislava, a POZAGAS, a. s., Malacky.

Pre potreby SR sa využíva aj podzemný zásobník situovaný na území ČR v Dolných Bojanoviciach s kapacitou 0,57 miliardy m3, ktorý prevádzkuje spoločnosť SPP Bohemia, a. s., Praha. Tento zásobník je napojený na slovenskú plynárenskú sieť a je nezávislý od spojovacích technológií využívaných spoločnosťami POZAGAS a Nafta.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.