Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plynový ventil + vlajky EU-SK-UA - vláda UA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vlajky EU-SK-UA
21. januára 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Kapacita plynárenského prepojenia na Ukrajinu sa opäť zvyšuje

Spoločnosť Eustream vyhlásila procedúru Open Season na zvýšenú prerušiteľnú kapacitu v bode Budince. Ponúka kapacitu v objeme 8,5 milióna m3 denne (88,400 MWh) v reakcii na technické zmeny na ukrajinskej strane, ktoré navýšili technickú kapacitu plynovodu.  Informoval o tom jej hovorca Vahram Chuguryan.

Celkový reverzný tok na Ukrajinu sa tak navýši na úroveň 40 miliónov m3 denne.

Pre účasť v procedúre Open Season sa môžu záujemcovia o prepravnú kapacitu cez plynovod Vojany-Užhorod registrovať od zajtra 22.1., záväzné požiadavky na prepravnú kapacitu budú môcť predkladať do 17.2. 2015.

Kapacita ponúkaná v rámci Open Season bude k dispozícii od 1. marca 2015.

Dovtedy bude dodatočná kapacita v rovnakom objeme taktiež k dispozícií všetkým záujemcom. V piatok, 23. januára 2015 o 12:00 bude publikovaná na stránkach spoločnosti Eustream a bude ju možné objednať v zmysle štandardných podmienok definovaných v prevádzkovom poriadku Eustreamu.

Reverzný tok cez vojanský plynovod sa do komerčnej prevádzky spustil 2. septembra 2014. Spojil prepravné siete firiem Eustream a Ukrtransgaz v novom bode Budince. V tom čase deklarovaná prepravná kapacita nového potrubia predstavovala  zhruba 27 miliónov metrov kubických plynu denne.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.