Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Kanadský plynárenský gigant Encana prepustí pätinu zamestnancov

Od prevzatia vedenia firmy v júni bývalý člen manažmentu BP Doug Suttles signalizoval, že Encana podstúpi rozsiahle zmeny. Už skôr oznámil, že plánuje zo spoločnosti urobiť menšiu a ziskovejšiu firmu. Dnes zverejnil podrobnosti, pričom uviedol, že Encana sa v Severnej Amerike zameria namiesto doterajších 30 len na päť najziskovejších oblastí.

Väčšinu z oznámených pracovných miest by malo vedenie zrušiť do konca tohto roka. Ku koncu roka 2012 mala spoločnosť Encana okolo 4000 zamestnancov na plný pracovný úväzok. Reorganizáciu vedenia Suttles oznámil už skôr, pričom táto zahrňovala odchod piatich členov manažmentu.

Vedenie spoločnosti zároveň uviedlo, že výrazne zníži štvrťročné dividendy a zároveň odčlení svoje aktíva v Alberte spadajúce pod takzvaný región Clearwater firmy Encana. Tie chce v budúcom roku pretransferovať do novej verejne obchodovanej spoločnosti. Encana vlastní v spomínanej oblasti práva na ťažbu ropy a plynu.

Encana v budúcom roku očakáva kapitálové výdavky na úrovni okolo 2,5 miliardy USD (1,85 miliardy eur). Zhruba 75 % z tohto objemu chce sústrediť do piatich regiónov, ktoré ponúkajú vyššiu návratnosť, nakoľko sú bohaté na ropu a plyn. Regióny zahrňujú oblasť Montney na severovýchode Britskej Kolumbie a oblasť Duvernay v Alberte. Ďalšími sú DJ Basin, San Juan Basin a Tuscaloosa Marine Shale v Spojených štátoch.

(1 EUR = 1,3494 USD)

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.