Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. marca 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Kanada sa usiluje o rozšírenie vývozu ropy mimo USA

Administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa v piatok vydala súhlas s výstavbou kontroverzného ropovodu Keystone XL, ktorý prepojí nálezisko v Kanade s americkými rafinériami na brehu Mexického zálivu. Otvorila tak cestu k dokončeniu projektu, ktorá zablokoval predchádzajúci prezident Barack Obama.

Carr označil schválenie ropovodu Keystone XL za dobrú správu. Upozornil ale, že pre Kanadu sú dôležité aj ďalšie projekty, napríklad nedávno schválený ropovod TransMountain vedúci na západné pobrežie Kanady, odkiaľ by tankery mohli prepravovať ropu do Ázie.

„Chceme si zabezpečiť prístup na ázijské trhy. Chceme mať viac než jedného zákazníka, akokoľvek radi máme Američanov,“ uviedol minister. Do USA v súčasnosti smeruje 98 % kanadského vývozu ropy, upozorňuje AP.

Carr poznamenal, že ropovod Keystone XL, ktorý by prepravoval viac než pätinu kanadského exportu ropy do USA, má pred sebou stále určité prekážky. Minister očakáva, že výstavba ropovodu sa stane terčom protestov a upozorňuje, že projekt ešte musí získať súhlas amerického štátu Nebraska.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.