Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
geyser
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com/ Phillie Casablanca (licencia Creative Commons)
11. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Kanada nevyužíva svoj geotermálny potenciál. Tvrdí priemysel

Geotermálna energia by mohla v Kanade vyrábať elektrinu až päť miliónov domácností. Asociácia geotermálnej energie vyzvala vládu k investovaniu do odborných štúdií a finančnej podpore sektora. Ako vzor dáva model podpory v USA. 

Kanadský potenciál geotermálnych zdrojov sa odhaduje na 5 tis. MW, informuje Vancouver Sun. „Geotermálna energia je v podstate najlacnejšia elektrická energia, nielen spomedzi obnoviteľných zdrojov. Ľudia však stále netušia o takejto možnosti, dokonca aj v mestách s horúcimi prameňmi,“ skonštatovala Alison Thompson, predsedníčka Kanadskej asociácie pre geotermálnu energiu.

Kanada nevyužíva žiadne geotermálne zdroje na výrobu elektrickej energie, uvádza stránka International Geothermal Association. Napriek tomu v krajine pôsobí množstvo firiem, ktoré sa zaoberajú jej rozvojom a vypracovávaním projektov. Ako uvádza Reuters, až 27 % geotermálneho rozvoja USA zabezpečujú spoločnosti s registráciou v Kanade.

Medzi najznámejšie geotermálne spoločnosti so sídlom v Kanade patria Magna Energy, Ram Power, Nevada Geothermal Power, či Sierra Geothermal Power, uzatvára Reuters.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.