Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kalifornská PG&E plánuje požiadať o ochranu pred veriteľmi počas bankrotu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.bondbuyer.com
19. januára 2019 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Kalifornská PG&E plánuje požiadať o ochranu pred veriteľmi počas bankrotu

V novembri vypukol v meste Paradise požiar, ktorý usmrtil 86 ľudí. Išlo o požiar s najväčším množstvom obetí v histórii Kalifornie. PG&E, ktorá dodáva energie 15 miliónom Kalifornčanov, vtedy upozornila, že by mohla čeliť „významnej zodpovednosti“ nad rámec poistenej hodnoty, ak sa zistí, že požiar spôsobilo jej zariadenie. Spoločnosť, ktorá zamestnáva 20 tis. ľudí, však ubezpečila svojich zákazníkov, že predpokladá pokračovanie dodávok energií „bez narušenia“.

PG&E uviedla, že plánuje požiadať 29. januára alebo zhruba v tomto dátume o ochranu pred veriteľmi na základe článku 11 amerického zákona o bankrote.

„Je jasné, že je potrebné riešenie, ktoré umožní pokračovanie bezpečných dodávok zemného plynu a služieb pri dodávkach elektriny naším zákazníkom a podporuje riadené, férové a rýchle vyriešenie potenciálnych záväzkov PG&E vyplývajúcich z nedávnych požiarov,“ uviedla firma. Dodala, že reorganizácia na základe článku 11 je jedinou realizovateľnou možnosťou dosiahnutia týchto cieľov.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.