Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júla 2014 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Kalifornčanov plytvajúcich vodou zrejme čakajú tvrdé pokuty

Nové pravidlá majú napríklad zakázať nadmerné zalievanie, pri ktorom voda vyteká zo záhonov a trávnikov až na cesty, chodníky a ulice. Neprípustné bude tiež kropenie chodníkov, vozoviek a iného pevného povrchu, rovnako ako umývanie áut hadicami, ktoré nemajú zatváraciu trysku.

Porušenie už pripravených predpisov sa bude trestať pokutami. Hoci, ako poznamenala agentúra AP, je pravdepodobné, že väčšina kalifornských miest bude mať postihy odstupňované. Na začiatku bude previnilec upozornený varovaním, až pri ďalšom plytvaní vodou budú nasledovať pokuty. Ich výška sa odstupňuje primerane opakovanému porušovaniu zákazu.

Štátny úrad pre kontrolu vodných zdrojov odhaduje, že by navrhnuté opatrenia mohli v celej Kalifornii ročne ušetriť zásoby vody pre 3,5 milióna ľudí. To je dostatočné množstvo pre pokrytie potrieb 90 percent obyvateľov Los Angeles, poznamenala AP.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.