Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solar fashion
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / jurvetson (licencia Creative Commons)
26. novembra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

K obmedzeniu fotovoltaiky v Česku možno nepríde. Časť senátorov je proti

Skupina českých senátorov vyjadrila pochybnosti nad podobou zákona o fotovoltaike. Chcú ho vrátiť poslancom na prerokovanie, aby sa štát uchránil pred lavínou žalôb zo strany prevádzkovateľov elektrární. „Návrh zákona je podľa prvých informácií v nie príliš kvalitnom stave a bude potreba ho dopracovať. Veľa senátorov už pri diskusiách vyjadrilo názor, že pokiaľ by sa to nepodarilo, návrh zákona nepodporia,“ uviedol predseda hornej komory parlamentu Milan Štěch (ČSSD).

Zákon o zdanení štátnej podpory fotovoltaiky sa schválil v režime legislatívnej núdze. Poslanci českej snemovne chceli 26 % zrážkovou daňou zabrániť veľkému rastu cien elektrickej energie, ku ktorému malo prísť v roku 2011 v dôsledku zákona o podpore OZE. S novým zákonom by zdražovanie elektriny nemalo byť vyššie ako 5,5 %.

Prezident Českej republiky umožní prijatie zákona. Václav Klaus minulý týždeň v liste predsedníčke Poslaneckej snemovne informoval, že prijatiu zákona nebude brániť. Novelu však nepodpíše. Kritizuje totiž jej nesystémovosť, ktorá podľa jeho slov nerieši podstatu problému, iba jeho dôsledky.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.