Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Južná Kórea
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Južná Kórea
22. decembra 2010 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Južná Kórea chce zvýšiť svoju energetickú sebestačnosť

Južná Kórea predstavila súbor opatrení na zvýšenie energetickej sebestačnosti. Vláda si na nasledujúcich 10 rokov stanovila cieľ, aby 30 % dodávok ropy a zemného plynu na domáci trh pochádzalo zo zdrojov vo vlastníctve juhokórejských firiem. Musia pritom čeliť silnejúcej konkurencii zo strany Číny a Indie.

Soul je piatym najväčším svetovým nákupcom ropy a druhým najväčším dovozcom skvapalneného zemného plynu (LNG). Vláda informovala, že už spracovala dlhodobé plány na zvýšenie produkcie ropy, zemného plynu, šiestich strategických kovov a nových strategických surovín ako lítium a vzácne kovy.

Systém štátnej podpory bude mať niekoľko podôb. Vláda chce firmám pomáhať v dosahovaní stanovených cieľov priamou podporou z rozpočtu a prostredníctvom daňových opatrení. V súčasnosti kabinet pomáha s aktiváciou investícií domácich penzijných fondov do rozvoja zahraničných surovinových zdrojov.

Krajina chce v roku 2011 zvýšiť sebestačnosť v rope a zemnom plyne z tohtoročných 10 na 13 %. U nových strategických nerastov akými sú vzácne kovy ju chce zvýšiť na takmer dvojnásobnú hodnotu, teda na 10 %. Do roku 2019 by úroveň sebestačnosti pri týchto komodít mala dosiahnuť 26 %.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.