Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Juraj Miškov - brifing
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: energia.sk
27. októbra 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Juraj Miškov chce diskutovať o energetike verejne

Podporiť domácu diskusiu v oblasti energetiky má nový webový projekt ministerstva hospodárstva a výstavby. Cieľom rezortu je podľa ministra Juraja Miškova vytvoriť priestor pre odbornú výmenu názorov o smerovaní slovenskej energetiky do budúcnosti. Vyhodnocovať spätnú väzbu bude špeciálna energetická komisia, ktorú ministerstvo za týmto účelom zriadilo.

Nová stránka ministerstva sa spúšťa dnes o 12:00. „Ako prvé ministerstvo na Slovensku spúšťame verejnú diskusiu nazvanú Dialóg o energetike, pre ktorú sme zriadili webovú stránku www.dialogonergetike.sk,“ informoval včera Miškov.

Návštevníci stránky sa  budú môcť vyjadriť k 50 otázkam z oblasti energetiky na Slovensku. Rozčlenené budú do troch hlavných okruhov. Jedným bude podpora obnoviteľných zdrojov energie a energetickej efektívnosti, druhým okruhom bude liberalizácia trhov s plynom a elektrinou, rozvoj energetickej infraštruktúry a energetická bezpečnosť a tretí sa bude venovať budúcnosti, inováciám a rozvoju v energetike.

Transparentná diskusia si podľa Miškova vyžaduje účasť všetkých zainteresovaných strán. Očakáva, že dialógu sa zapoja ako spotrebitelia, tak aj prevádzkovatelia, dodávatelia, ale aj obchodníci. „Zaujíma nás, čo si myslia, aké sú ich názory, ich postoje a postrehy. Chceme počúvať, komunikovať a diskutovať. Chceme teda nájsť spoločné a zodpovedné riešenie pre optimálne fungujúci energetický trh na Slovensku,“ dodal Miškov.

Ministerstvo si od nového internetového portálu podľa slov generálneho riaditeľa sekcie energetiky Jána Petroviča sľubuje získanie názorov verejnosti najmä na to, aký energetický mix by bol pre SR vhodný, či už z hľadiska plnenia cieľov, ktoré už Slovensko má v oblasti energetiky, alebo aj z hľadiska Programového vyhlásenia vlády SR.

„Ďalšie okruhy otázok na internetovom portáli budú smerované aj do oblasti nástrojov a podporných mechanizmov vo využívaní obnoviteľných zdrojov energie,“ doplnil Petrovič.

„Veľmi dôležitou otázkou bude tiež energetická bezpečnosť, teda bezpečnosť dodávok elektriny, plynu alebo tepla. Otázky na webovej stránke sú smerované jednak k hodnoteniu stupňa energetickej bezpečnosti na Slovensku, ale aj k tomu, do akej miery sú verejnosť a priemysel schopní akceptovať zvyšovanie energetickej bezpečnosti, ktoré by malo dopad na zvyšovanie nákladov,“ spresnil.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.