Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Šéf ÚRSO sa stretol so šéfom ACER-u

Témou spoločného rokovania v sídle ACER bola spolupráca. „Keďže úrad disponuje potrebnými skúsenosťami, aj relevantnými expertmi, ACER má veľký záujem na prehĺbení vzájomnej spolupráce a rovnaký je aj náš postoj,“ povedal po stretnutí Holjenčík.  Šéf regulačného úradu informoval riaditeľa ACER o vzniku nového odboru, ktorého hlavnou náplňou je monitoring trhu a tvorba analýz, ktorých cieľom je prispievať k rozvoju trhu.

Holjenčík tlmočil záujem ÚRSO zapojiť sa do pracovných skupín ACER ohľadom REMIT a trhu s elektrinou. „Pre úrad je spolupráca s ACER dôležitá aj pri výmene skúseností, ktoré plánujeme využiť pri pokračovaní v našich úspešných twinningových projektoch,“ zdôraznil. Na stretnutí sa hovorilo aj o spoločnom projekte česko-slovensko-maďarsko-rumunského trhu (4M MC).

ACER je ústredným orgánom Európskej únie pre liberalizáciu trhov EÚ s elektrickou energiou a zemným plynom. Vznikol v roku 2011 a sídli v Ľubľane v Slovinsku.

Donedávna bol ÚRSO členom aj združenia CEER. Od roku 2015 ale ako jediná členská krajina EÚ nie sme jej členom.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.