Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2016 Jadrová energia od Energia.skSITA

JE Rooppur bola schválená bangladéšskou vládou

Model plánovanej JE Rooppur

Bangladéš je jednou z krajín vstupujúcich do sveta jadrovej energetiky a Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) tam v máji 2016 zrealizovala hodnotenie jadrovej infraštruktúry. Medzinárodný tím odborníkov zhodnotil, že od posledného hodnotenia z roku 2011 spravila krajina v svojom jadrovom programe veľký pokrok. K hlavným úspechom patrí zriadenie dozorného orgánu nad jadrovou bezpečnosťou, schválenie lokality pre JE Rooppur a jej prieskum a hodnotenie dopadu na životné prostredie.

Referenčným projektom pro JE Rooppur je ruská Novovoronežská JE-II, ktorá je teraz vo fáze energetického spúšťania. Po dokončení všetkých skúšok v rámci spúšťania a jej uvedením do prevádzky pôjde o prvú prevádzkovanú elektráreň generácie III+ na svete.

K dodávateľom pre túto elektráreň patria aj české firmy, ktoré od roku 2009 dodali tovar v celkovej hodnote 1,3 miliardy korún. Ide o armatúrky ARAKO, ARMATURY Group a MSA, ktoré dodali armatúry za viac ako 600 miliónov korún. Ďalej výrobca čerpadiel SIGMA GROUP dodal čerpaciu techniku za takmer pol miliardy korún a holýšovská KABELOVNA KABEX hermetické káblové priechodky v hodnote 300 miliónov českých korún. Laboratórne vybavenie za celkových 1,5 milióna korún dodali spoločnosti Brněnská Drutěva, KAVALIERGLASS a Sklárne MORAVIA. Firma PROMA dodala obrábacie stroje za 32 tisíc českých korún.

Zdroj: Essential Communication

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.