Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. júla 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

JAVYS získal na vyraďovanie V1 ďalších 45,24 mil. eur

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS) a Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) podpísali štyri grantové dohody pre financovanie dvanástich projektov vyraďovania Jadrovej elektrárne V1 Bohunice. Projekty v celkovej hodnote 45,24 mil. eur budú financované zo zdrojov medzinárodného fondu BIDSF, ktorý slúži na podporu odstavenia dvoch jadrových blokov V1. „Po podpísaní uvedených grantových dohôd má spoločnosť JAVYS s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj uzavretých celkovo pätnásť grantových dohôd v celkovej hodnote približne 253 mil. eur,“ uviedol hovorca spoločnosti JAVYS Dobroslav Dobák.

Fond BIDSF zriadila Európska únia a niekoľko členských krajín Európskej únie. Prispievatelia zverili správu fondu a jeho finančných prostriedkov Európskej banke pre obnovu a rozvoj, ktorá riadi všetky operácie a projekty financované z tohto fondu. Základom pre napĺňanie účelu, teda čerpanie fondu, bolo uzatvorenie Rámcovej dohody medzi Ministerstvom hospodárstva SR a Európskou bankou pre obnovu a rozvoj v roku 2001.

Prostriedky z tohto fondu majú slúžiť na čiastočnú úhradu nákladov, ktoré vznikli Slovenskej republike predčasným odstavením jadrovej elektrárne V1. Čerpanie finančných prostriedkov na realizáciu jednotlivých projektov sa uskutočňuje na základe grantových dohôd uzavretých medzi spoločnosťou JAVYS a Európskou bankou pre obnovu a rozvoj. Slovensko odstavilo prvý blok V1 na konci roka 2006 a druhý blok na konci roka 2008 na základe prístupových zmlúv do Európskej únie.

Zdroj: (c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.