Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2015 Jadrová energia od Energia.skTASR

JAVYS vyhlásila tender na prepravu talianskeho jadrového odpadu

Predpokladaný počet prepráv RAO na spracovanie z Talianska na Slovensko je 70, počet prepráv finálneho produktu zo Slovenska do Talianska bude 25. „Súčasťou zákazky je tiež zabezpečenie poistenia zodpovednosti pri prepravách RAO,“ upozornil JAVYS.

Zákazka by mala podľa VVO dosiahnuť hodnotu približne 1,75 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) a mala by sa realizovať od 1. januára 2016 do 3. júna 2019. Predmet zákazky sa bude financovať z vlastných zdrojov verejného obstarávateľa. Lehotou na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť v tendri je 18. november 2015.

Uchádzač o zákazku preukáže splnenie podmienok vtedy, ak dosiahol minimálnu požadovanú úroveň celkového obratu 500.000 eur bez DPH za obdobie najviac troch posledných hospodárskych rokov.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť sa zaoberá činnosťami zameranými na vyraďovanie jadrových zariadení a na nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoreným jadrovým palivom. Zároveň je však oprávnenou organizáciou na nakladanie s opustenými žiaričmi, rádioaktívnymi odpadmi neznámeho pôvodu a rádioaktívnymi materiálmi. JAVYS k 31. decembru 2014 zamestnávala 818 pracovníkov.

Talianska jadrová elektráreň Caorso s čistým elektrickým výkonom 860 MW bola v činnosti od roku 1978 do roku 1990. Zatvorená bola na základe referenda z novembra 1987.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.