Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť JAVYS zhodnotila v prvom polroku 2018 z vyraďovaného materiálu viac ako 826 ton druhotných surovín.
Foto: archívne, JAVYS
4. marca 2021 Jadrová energia od Energia.skSITA

JAVYS vlani zhodnotila viac ako 5-tisíc ton druhotných surovín z vyraďovaného materiálu

Väčšinu druhotných surovín tvorila výstuž betónových konštrukcií, a to až 3 234 ton. Druhou surovinou s najväčšou hmotnosťou, ktorá putovala do recyklačného procesu, bol železný šrot v objeme 1 544 ton. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa spoločnosti JAVYS Miriam Žiaková.

Zhodnocovanie čo najväčšieho množstva materiálov, minimalizácia tvorby odpadov a ochrana životného prostredia patria medzi hlavné ciele spoločnosti. „Finančné prostriedky, ktoré spoločnosť JAVYS recyklačným procesom získava, sa opätovne investujú do procesu vyraďovania jadrových zariadení, čím dochádza k úspore finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu a v prípade vyraďovania JE V1 prostriedkov Európskej banky pre obnovu a rozvoj,“ uviedla Žiaková.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci nášho územia.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.