Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2011 Jadrová energia od Energia.skTASR

JAVYS vlani so ziskom po zdanení na úrovni 14,51 milióna eur

„Napriek výraznému zisku sa tento rok rovnako, ako tomu bolo aj v roku 2009, akcionár rozhodol o nevyplatení tantiém pre členov predstavenstva a dozornej rady spoločnosti,“ informoval hovorca spoločnosti Dobroslav Dobák.

Spoločnosť v minulom roku zaznamenala celkové tržby a výnosy z prevádzkovej činnosti vo výške 135,45 milióna eur, z toho čerpanie dotácií z fondu BIDSF (Medzinárodný fond na podporu odstavenia jadrovej elektrárne V1 Bohunice) dosiahlo 8,48 milióna eur a čerpanie dotácií Národného jadrového fondu (NJF) 45,72 milióna eur.

Tržby za jadrové služby predstavovali 58,56 milióna eur, pričom plán jadrových služieb bol vlani splnený na 101,1 %. „Neboli prekročené náklady v žiadnej plánovanej nákladovej položke s negatívnym dopadom na hospodárenie a. s. JAVYS,“ pripomenul. Všetky tieto ukazovatele spoločnosť dosiahla bez nutnosti čerpania bankových úverov.

Poslaním akciovej spoločnosti Jadrová a vyraďovacia spoločnosť je najmä prevádzkovanie, udržiavanie a vyraďovanie jadrových zariadení, nakladanie s vyhoreným jadrovým palivom, ako aj poskytovanie jadrových služieb v oblasti nakladania s rádioaktívnymi odpadmi. Jediným akcionárom spoločnosti je Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.