Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jaslovske bohunice elektraren.jpg
Foto: ilustračné, www.seas.sk
16. júla 2020 Jadrová energia od Energia.skSITA

JAVYS v prvom polroku uskutočnil dve prepravy vyhoreného jadrového paliva

Vyhorené jadrové palivo pochádzalo zo 4. bloku jadrovej elektrárne V2 SE a. s., v Jaslovských Bohuniciach. „Preprava vyhorených palivových článkov umiestnených v špeciálnych kontajneroch železničnou cestou podlieha prísnej kontrole a musí spĺňať podmienky platných povolení na manipuláciu a prepravu vyhoreného jadrového paliva, vydaných Úradom jadrového dozoru SR,“ uviedla hovorkyňa JAVYS Miriam Žiaková.

Transport a nakladanie s vyhoreným jadrovým palivom je pritom jednou z najdôležitejších činností, ktoré spoločnosť JAVYS vykonáva. Je držiteľom potrebných povolení dozorných orgánov, disponuje odborným personálom ako aj prostriedkami potrebnými na výkon týchto činnosti. V prvom polroku aktuálneho roku uskutočnila JAVYS aj činnosti v rámci 4 prepráv čerstvého jadrového paliva.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s. zabezpečuje na Slovensku činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia Slovenska.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.