Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. decembra 2016 Jadrová energia od Energia.skTASR

JAVYS: Spracovaný rádioaktívny odpad bol odvezený späť do Talianska

Zákazka sa podľa jej informácií realizovala na základe zmluvy uzatvorenej medzi spoločnosťou JAVYS, a. s., a spoločnosťou Nucleco, S.p.A. Nakladanie s IRAO sa v spoločnosti JAVYS realizovalo v roku 2015 a 2016 v lokalite Jaslovské Bohunice, v jadrovom zariadení Technológie pre spracovanie a úpravu rádioaktívnych odpadov.

Pevné a kvapalné IRAO pochádzali podľa nej z výskumných a zdravotníckych zariadení z Talianska a boli spracované spaľovaním. „Dovezené množstvo a hodnota aktivity, tak ako bolo zaznamenané pri dovoze, sa rovnakým dielom vyviezli späť do krajiny pôvodu pod dozorom príslušných, na tento účel kompetentných orgánov,“ podčiarkla.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., zabezpečuje v SR činnosti v oblasti záverečnej časti jadrovej energetiky. Medzi jej hlavné aktivity patrí vyraďovanie jadrových elektrární A1 a V1, nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi, vyhoreným jadrovým palivom, inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi v rámci územia SR.

Copyright © TASR 2016

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.