Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. januára 2014 Jadrová energia od Energia.skSITA

JAVYS sa zapojil do prepráv čerstvého jadrového paliva

V poslednom období svoje aktivity rozšírila aj na oblasť prepráv čerstvého jadrového paliva (ČJP). Prvým významným krokom v tomto segmente jadrových služieb bola účasť špecialistov spoločnosti na úspešnej preprave čerstvého jadrového paliva z územia Ukrajiny do jadrovej elektrárne V-2 v Jaslovských Bohuniciach.

Uvedené výkony JAVYS realizoval ako subdodávateľ prepravcu ČJP, zabezpečujúceho celkovú prepravu paliva z výrobného závodu OEO TVEL (RF) a to výkonom činností technickej skupiny prepravcu, vrátane úloh pohotovostnej havarijnej výjazdovej skupiny.

V špeciálnej zásielke bolo železničnou dopravou prepravených 72 súborov ČJP, určeného na výmenu paliva v reaktore  2. bloku JE V-2.

Preprava bola zvládnutá bezpečným a spoľahlivým spôsobom a zároveň v súlade so súvisiacimi legislatívnymi požiadavkami, pod dohľadom kompetentných dozorných orgánov SR.

JAVYS sa bude podieľať aj na ďalších prepravách čerstvého paliva do reaktorových blokov (SE-EBO a SE-EMO) na území SR, čo zvýši ekonomickú stabilitu štátnej spoločnosti.

Zdroj: Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.