Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. augusta 2012 Jadrová energia od Energia.skSITA

JAVYS chce na strážnu službu vynaložiť 8,7 mil. eur

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS) chce vynaložiť na strážnu službu vyše 8,7 mil. eur. Spoločnosť už vyhlásila tender, pomocou ktorého chce nájsť strážnu firmu. Tá má zabezpečiť výkon nepretržitej strážnej služby v strážených objektoch spoločností JAVYS a Jadrová energetická spoločnosť Slovenska. S úspešným záujemcom podpíše podnik zmluvu na štyri roky.

  

Firma chce nájsť dodávateľa služieb prostredníctvom elektronickej aukcie. Pri vyhodnotení tendra bude rozhodovať najnižšia ponúknutá cena. Záujemcovia môžu predkladať svoje ponuky do konca septembra tohto roka. Strážnu službu bude JAVYS financovať z Národného jadrového fondu na vyraďovanie jadrových zariadení a na nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom a rádioaktívnymi odpadmi a z vlastných zdrojov.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť vznikla premenovaním firmy GovCo, a.s., ktorá prevzala zodpovednosť za prevádzkovanie jadrovej elektrárne V1 Jaslovské Bohunice od 1. apríla 2006 na základe rozhodnutia vlády SR o privatizácii 66-percentného podielu Slovenských elektrární. Spoločnosť GovCo vznikla 6. júla 2005 a jej jediným akcionárom sa stal štát v zastúpení Ministerstva hospodárstva SR. Okrem elektrárne V1 prevzala spoločnosť GovCo zodpovednosť aj za vyraďovanie jadrovoenergetických zariadení a za zaobchádzanie s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoreným jadrovým palivom.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.