Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2013 Jadrová energia od Energia.skTASR

Japonský dozor NRA blokuje úsilie TEPCO sprevádzkovať jadrové bloky

Ikedovo vyjadrenie prišlo po dnešnom stretnutí predsedu NRA Šuničiho Tanaku s prezidentom TEPCO Naomim Hirosem.

Ikeda citoval Tanaku, že NRA chce dosiahnuť, aby TEPCO prijalo rozsiahle účinné opatrenia na zlepšenie situácie vo fukušimskej elektrárni, ktoré budú mať krátkodobý i dlhodobý účinok.

Z Daiiči v minulých týždňoch unikla niekoľkokrát vysoko toxická voda a sú v nej aj ďalšie vážne problémy. Vedenie TEPCO pred dvoma týždňami zverejnilo správu, že analyzovalo najnovšiu situáciu vo Fukušime a prijalo opatrenia, ktoré by mali zabrániť opakovaniu problémov. Okrem iného zamýšľalo preložiť 20 manažérov z Kašiwazaki-Kariwy do Fukušimy.

Inšpektori NRA však vyjadrili pochybnosti, či manažéri TEPCO plne chápu podmienky, v ktorých pracujú zamestnanci vo fukušimskej elektrárni a či súčasne dokážu prevádzkovať elektráreň Kašiwazaki-Kariwu.

Elektráreň Daiiči silne poškodila vlna cunami, ktorá vznikla v Tichom oceáne v marci 2011 po silnom zemetrasení na východ od Japonska.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.