Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. októbra 2013 Jadrová energia od Energia.skSITA

Japonsko vraj prijme zahraničnú pomoc pre fukušimskú elektráreň

V sobotu Abe tvrdenie o tom, že je únik vody pod kontrolou, nezopakoval. Nešpecifikoval ani formu pomoci, ktorú by Tokio uvítalo.

Japonsko doteraz o zahraničnú pomoc nežiadalo, za čo je vláda kritizovaná. Až nedávno prizvala odborníkov z Francúzska, Británie a Ruska k debate o odstavení jadrových elektrární. V septembri začalo ministerstvo obchodu prijímať návrhy súkromných firiem na riešenie problému s kontaminovanou vodu. Anglická verzia dokumentácie sa vydáva ale len v prípade, že sa objaví kritika v tom zmysle, že rokovania výhradne v japončine značia, že sa úrady snažia zabrániť zahraničnej účasti.

Japonsko po havárii v elektrárni Fukušima uzavrelo všetkých 50 svojich jadrových reaktorov. Vlani úrady obnovili prevádzku v dvoch jednotkách, nedávno ch však boli znova uzavreli. Japonsko sa tak opäť ocitlo bez jadrovej energie, čo sa stalo tretíkrát od roku 1970.

Zdroj: ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.