Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. novembra 2013 Jadrová energia od Energia.skTASR

Japonsko: Dvaja expremiéri sa pridali k hlasom proti atómovej energii

Expremiér Džuničiró Koizumi dnes vyhlásil, že súčasný predseda vlády Šinzó Abe by mal využiť svoju popularitu vo verejnosti a „urobiť správnu vec“.

Koizumi povedal, že kým sú všetky japonské atómové elektrárne kvôli bezpečnostným kontrolám odstavené, bolo by jednoduchšie čo najskôr začať s ich postupným úplným rušením.

Súčasný šéf vlády Abe je za znovuuvedenie jadrových elektrární do prevádzky podľa bezpečnostných smerníc, ktoré boli prepracované po katastrofe vo Fukušime z marca 2011 – po ničivom zemetrasení a vlnách cunami, keď došlo k čiastočnému roztaveniu prehriateho jadra a k únikom rádioaktivity. Abe tvrdí, že Japonsko si nemôže dovoliť úplne vyradiť tieto elektrárne z prevádzky.

Ďalší bývalý líder, Morihiro Hosokawa, ktorý zastával premiérsky úrad od augusta 1993 do apríla 1994, uviedol dnes v interview pre denník Tókjó šimbun, že takisto je zástancom skoncovania so závislosťou od jadrovej energie.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.