Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jan Fischer
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.czso.cz
26. novembra 2010 Efektívnosť v energetike od Energia.skTASR

Jan Fischer: SLOVSEFF je „veľmi dobre vymysleným inštrumentom“

Program SLOVSEFF je podľa viceprezidenta EBOR Jana Fischera užitočným nástrojom. Niekdajší český premiér tiež vyzdvihol kvalitu spolupráce medzi slovenskou vládou, EBOR a inštitúciami EÚ, ktoré sa na fungovaní tejto investičnej linky podieľajú.

„Som veľmi rád, že sa ho podarilo uviesť do života a že to bola práve EBOR, ktorá stála pri jeho zrode a ktorá ho spolu s Európskou úniou finančne podporuje. Je to aj vďaka dobrej spolupráci so slovenskými autoritami – s vládou, s jednotlivými ministerstvami, ktoré sa ho ujali,“ uviedol včera Fischer v Bratislave pri príležitosti odovzdávania cien EBOR najlepším podporeným projektom.

Podporujú sa projekty v oblasti energetickej efektívnosti

Peniaze na zrealizované projekty poskytla EBOR v rámci úverovej linky SLOVSEFF zameranej na podporu rozvoja energetickej efektívnosti v priemyselnom a v bytovom sektore a v oblasti obnoviteľných zdrojov energie.

Víťazom ceny EBOR sa v kategórii projektov s najvyššou úsporou emisií CO2 stala spoločnosť Východoslovenské stavebné hmoty, a.s., Turňa nad Bodvou a v kategórii obnoviteľných zdrojov energie projekt bioplynovej stanice BPS Huncovce, s.r.o.

Najlepším bytovým projektom s najúčinnejšími opatreniami na zvýšenie energetickej účinnosti bol projekt Spoločenstva vlastníkov bytov Elán, Spišská Nová Ves.

Víťazom v kategórii bytových projektov s najlepšou návratnosťou investície sa stalo Stavebné bytové družstvo Banská Bystrica a v kategórii Optimálny investičný projekt z hľadiska úspory energie zvíťazilo Obvodné stavebné bytové družstvo Žilina.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.