Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. mája 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Jahnátek: Nový reaktor v Bohuniciach možno v roku 2020

Slovensko si stanovilo pre najbližšie desaťročie ambiciózne ciele v oblasti jadrovej energetiky: V rokoch 2012 a 2014 by sa mali spúšťať do prevádzky 3. a 4. blok jadrovej elektrárne v Mochovciach, a podľa slov ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka predbežne v roku 2020 nový jadrový zdroj v Jaslovských Bohuniciach.

„Vláda SR veľmi pozorne sleduje tempo prác. Uvedením 3. a 4. bloku do prevádzky bude SR opäť sebestačná vo výrobe elektrickej energie,“ vyhlásil včera na Európskom jadrovom fóre (ENEF) premiér Robert Fico a doplnil: „Termín renesancia jadrovej energetiky začal i u nás [..] nadobúdať konkrétne rozmery.“

Pokiaľ ide o výstavbu jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach, bude ju realizovať Jadrová energetická spoločnosť Slovenska, a.s., v ktorej má Slovenská republika podiel 51 percent, zvyšných 49 percent kontroluje český energetický koncern ČEZ.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.