Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ľubomír Jahnátek - TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ľubomír Jahnátek (SMER-SD) Foto: TASR/Oliver Ondráš
21. augusta 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Jahnátek hľadá podpredsedov regulačného úradu

Predseda ÚRSO sa rozhodol na obsadenie miest dvoch podpredsedov regulačného úradu vyhlásiť výberové konanie. „Pri výbere podpredsedov som sa rozhodol ísť cestou výberového konania, hoci mi to zákon neprikazuje,“ uviedol Ľubomír Jahnátek, ktorý je na poste predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví od 25. júla tohto roka.

„Chcem takto zaručiť maximálnu transparentnosť a objektívnosť, čo umožní vybrať spomedzi kandidátov tých najlepších odborníkov a profesionálov,“ vysvetlil.

Vo výberovej komisii na posúdenie kandidátov na funkciu podpredsedu úradu budú mať okrem úradu svojich zástupcov aj Ministerstvo hospodárstva, trojica zamestnávateľských združení (AZZZ, RÚZ a Klub 500) a tiež Združenie miest a obcí Slovenska. Tieto asociácie boli tiež zastúpené pri výbere súčasného predsedu ÚRSO.

Úrad dnes oznámil, že termín podania písomnej žiadosti kandidátov spolu s požadovanými dokladmi je 8. september 2017 do 12.00 hod. Kvalifikačné podmienky sú ustanovené v zákone o regulácii. Ide najmä o vysokoškolské vzdelanie a dlhoročnú prax v sieťových odvetviach, cenotvorbe alebo príprave energetických koncepcií.

Samotné výberové konanie sa má uskutočniť 13. septembra 2017 o 9.00 hod. v sídle úradu v Bratislave.

Podľa platnej legislatívy má predseda ÚRSO povinnosť predložiť vláde návrh na vymenovanie podpredsedov úradu do 90 dní od svojho vymenovania.

Od svojho nástupu do funkcie už Ľubomír Jahnátek stihol reorganizovať štruktúru svojho úradu, vytvoriť funkcie generálnych riaditeľov sekcií a zamestnať na úrade nových ľudí. Niektorí z nich u neho pracovali v čase keď bol ministrom či poslancom.

Minulý týždeň prezident Andrej Kiska vymenoval tiež nového predsedu Regulačnej rady, ktorým sa stal jej dlhoročný člen Radoslav Naništa.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.