Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. marca 2010 Jadrová energia od Energia.skSITA

Jadrovú elektráreň vo Walese postavia Nemci

Energetické spoločnosti RWE a E-ON chcú postaviť jadrovú elektráreň na ostrove Anglesey vo Walese. So začiatkom výroby elektriny sa ráta od roku 2020. Jadrová elektráreň by mala ročne vyprodukovať 3300 MW elektrickej energie a zásobovať tak energiou 3 mil. obyvateľov.

Mestská rada prijala zámer investora s nadšením. Proces výstavby prinesie prácu pre 5000 ľudí a prevádzka elektrárne vytvorí ďalších 800 trvalých pracovných príležitostí. Rada odhadla celkový ekonomický prínos pre mesto na 8 mld. libier.

Časť obyvateľov nezdieľa názor mesta. Protesty environmentalistov spochybňujú otázky bezpečnosti a problém jadrového odpadu. Britské Ministerstvo energetiky a klimatických zmien momentálne využíva 15 týždňov určených na konzultácie k daným návrhom, informuje BBC News.

RWE a E-ON vytvorili v roku 2009 spoločné konzorcium Horizon Nuclear Power. Orientácia na zahraničné trhy súvisí s plánom Nemecka zatvoriť svoje reaktory do konca roku 2021. Obidve spoločnosti prevádzkujú spoločne 20 jadrových elektrární po celom svete.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.