Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. novembra 2011 Ostatné od Energia.skSITA

Jadrové reaktory v SR spĺňajú najprísnejšie bezpečnostné štandardy

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 21.11.2011

Slovenská premiérka Iveta Radičová už nie je presvedčená o výhodnosti atómovej energie. Ako uviedla na piatom ročníku konferencie „Spoločná energetická politika EÚ a energetická bezpečnosť Slovenska“, odborníci by mali zaujať stanovisko k budúcnosti jadrovej energie na Slovensku. (viac informácií)

Streda- 23.11.2011

Regulačný úrad chce od začiatku budúceho roka začať podporovať výkup elektriny vyrobenej prostredníctvom spaľovania obilnej slamy. (viac informácií)

Rok 2011 sa stal v dôsledku havárie vo Fukušime zlomovým pre jadrovú energetiku na celom svete. Pre slovenské atómové elektrárne udalosti v Japonsku veľa nového nepriniesli, podľa jadrového dozoru spĺňajú naše reaktory najprísnejšie bezpečnostné štandardy. Na konferencii Spoločná energetická politika EÚ a energetická bezpečnosť Slovenska v Bratislave to vyhlásil Juraj Rovný z Úradu jadrového dozoru. (viac informácií)

Štvrtok – 24.11.2011

Emisné povolenky môžu od januára 2012 zvýšiť ceny leteniek aj o 20%. Aj keď v súčasnosti predstavujú emisie z letectva len 3 % z celkového množstva, bez regulácie by sa mohli neprimerane zvyšovať, uviedol Jan Tůma z MŽP ČR na dnešnej konferencii European Carbon Forum 2011 v Bratislave – Rusovciach. (viac informácií)

Na Slovensku by malo pribudnúť 13 nových elektrární. Celkový elektrický výkon týchto energetických zariadení, ktoré už získali súhlas od rezortu hospodárstva, by mal byť na úrovni 188 megawattov. (viac informácií)

Emisie sa môžu odraziť v koncových cenách. Emisná celoplošná daň nie je výhodná pre domáce firmy, čím ohrozuje ich konkurencieschopnosť, odznelo dnes doobeda na konferencii European Carbon Forum 2011. (viac informácií)

Dnes vyšla v Zbierke zákonov SR novela Pravidiel trhu s elektrinou, uviedol (24.11.) na Jesennej konferencii SPX v Senci Ladislav Gunčaga z Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). (viac informácií)

Podľa Jaroslava Hrušča média nesprávne interpretujú zloženie koncovej ceny elektriny. Vysoká výkupná cena pre elektrinu z OZE naštartovala záujem investorov pôsobiť v tejto oblasti. Investori prirodzene reagovali tak, že na zelených lúkach stavali veľké objemy fotovoltaických elektrární, čo sa muselo zákonite odraziť na zvýšení ceny tarify TPS, ktorá je súčasťou koncovej ceny elektriny. (viac informácií)

Piatok – 25.11.2011

Cestou rozvoja fotovoltiky v SR bude podľa slov poslanca Národnej rady SR a podpredsedu Výboru NR SR pre hospodárstvo, výstavbu a dopravu Ľudovíta Jurčíka najmä rozširovanie drobných inštalácií na tisíce, respektíve desaťtisíce miest po Slovensku. (viac informácií)

Európska komisia navrhla poskytnúť po roku 2014 ďalšiu pomoc Európskej únii vo výške 500 miliónov eur na podporu vyraďovania jadrových elektrární z prevádzky v Bulharsku, Litve a na Slovensku. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.